Transport

Wielton: Tegoroczne cele niezagrożone

Producent przyczep i naczep korzysta z ożywienia popytu na rynku transportowym, co przekłada się na tegoroczną sprzedaż. Rosnące ceny materiałów (stal i aluminium) Wielton z powodzeniem przenosi na klientów.
Foto: materiały prasowe

– W I półroczu wypracowaliśmy marżę EBITDA w wysokości 7 proc., czyli na poziomie celu założonego na cały 2021 r. Utrzymanie tak dobrej marży w całym roku jest naszym celem, ale będzie wymagało od nas dodatkowego wysiłku i ścisłej dyscypliny kosztowej. Obserwujemy bowiem utrzymujące się wysokie ceny surowców i komponentów, a ich pozyskiwanie jest utrudnione ze względu na wciąż zaburzone łańcuchy dostaw. Widoczna jest też mniejsza dostępność pracowników. Chociaż dobrze radzimy sobie z tymi wyzwaniami, wywierają one coraz większą presję na nasze wyniki – przyznaje Piotr Kamiński, wiceprezes grupy Wielton. Zgodnie z zapowiedzią w 2021 r. grupa planuje osiągnąć ok. 2,4 mld zł przychodów ( po I półroczu jest 1,3 mld zł) przy sprzedaży produktów na poziomie 20 tys. sztuk (10,9 tys. po I półroczu). Rentowność EBITDA ma wynieść 7 proc.

Portfel zamówień Wieltonu na kolejne miesiące jest w pełni wypełniony, dlatego zakłady grupy pracują nad poprawą swojej efektywności. Na rozbudowę mocy produkcyjnych i automatyzację spółka planuje wydać w tym roku co najmniej 55 mln zł. Wskaźnik dług netto/EBITDA obniżył się do poziomu 2,2 wobec 3,8 na koniec 2020 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.