REKLAMA
REKLAMA

Transport

Grupa OT Logistics zwiększa obsługę drobnicy

Ładunki o stosunkowo małej wielkości zapewniają firmie coraz większe przychody i zyski.
Foto: materiały prasowe

Grupa OT Logistics liczy w tym roku na mocny wzrost przychodów w kluczowym dla niej segmencie działalności, czyli w spedycji. Chodzi zwłaszcza o obsługę ładunków drobnicowych, czyli towarów o wielkości nie pozwalającej na zapełnienie pojedynczego kontenera (ang. less than load container – LCL).

Szczególnie dużo nadawanych jest ich z chińskich portów: Szanghaj, Ningbo, Hongkong i Shenzhen. Z kolei najmocniej ich ilość rośnie z portu Qingdao, również znajdującego się w Państwie Środka. Z naszego kraju drobnica jest przede wszystkim kierowana do Wielkiej Brytanii. Trafiają tam zwłaszcza materiały budowlane, AGD, żywność, drewno i meble. Co ważniejsze ceny za obsługę drobnicy idą w górę bardziej niż na całym rynku spedycyjnym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA