Transport

Enter Air: Rośnie apetyt na przejęcia

Linia Chair ma stać się przyczółkiem grupy na rynkach niemieckojęzycznych.

Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Największy, polski prywatny przewoźnik lotniczy Enter Air zmienił nazwę przejętej szwajcarskiej linii lotniczej. Germania. Teraz nazywa się Chair Airlines. Jej samoloty będą pomalowane w szwajcarskie barwy z charakterystycznym krzyżem na ogonie.

– Objęcie udziałów w szwajcarskiej Germanii i powstanie na tej bazie linii Chair Airlines można nazwać udziałem Enter Air w europejskiej konsolidacji rynku. Rzeczywiście zrobiliśmy malutki ruch – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.