REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Właściciel UPC nie wyklucza współpracy infrastrukturalnej

W końcu roku największa telewizja kablowa w Polsce może szukać finansowania – sygnalizuje jej amerykański właściciel. Zdaniem analityków sprzedać ją będzie trudno.
Foto: Adobestock

– Podchodzimy oportunistycznie do hurtowego udostępniania infrastruktury. Nie jesteśmy przeciwnikami tego modelu, o ile wynika z umów między operatorami, a nie z warunków narzucanych przez regulatora – mówił w czwartek podczas telekonferencji z analitykami Mike Fries, prezes Liberty Global.

Była to odpowiedź na pytanie analityka banku inwestycyjnego Barclays o biznes amerykańskiego holdingu w Wielkiej Brytanii, ale można ją odnieść także do polskiego rynku, gdzie Liberty jest właścicielem UPC Polska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA