REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Arts Alliance planuje emisję akcji

Spółka chce zaoferować inwestorowi nowe walory. Zamierza pozyskać 5 mln zł. Zwołała już walne zgromadzenie.
Foto: Bloomberg

Na 26 sierpnia Arts Alliance zwołało walne zgromadzenie, które będzie decydować o emisji 250 tys. akcji serii D oraz o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego. Zgodnie z projektem uchwał, upoważnienie dla zarządu ma zostać udzielone na okres dwóch lat. Celem emisji akcji serii D oraz upoważnienia dla zarządu dotyczącego kapitału docelowego jest pozyskanie łącznie 5 mln zł.

Wczoraj wieczorem spółka poinformowała też o podpisaniu umowy z inwestorem finansowym działającym m.in. w branży gier internetowych. Inwestor ten zamierza dokonać inwestycji w drodze objęcia 500 tys. akcji serii D. Będą obejmowane w zamian za wkłady pieniężne. Inwestor zobowiązał się do nie zbywania tych akcji przez rok od daty podjęcia uchwały o emisji.

Aktualnie spółka prowadzi prace nad grą „Aurora: Weather Warfare".Zarząd zapowiada, że trwają też prace nad kolejnymi dwoma możliwymi produkcjami, których zapowiedzi zamierza przedstawić jeszcze w 2020 r. Niezależnie od gier bezpośrednio związanych z Arts Alliance, spółka ma też udziały w innych studiach (m.in. w Kool2Play czy Nakayama Games). Rozważa też kolejne inwestycje. „Spółka w tym celu dokonała przejęcia podmiotu kapitałowego o charakterze Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej, której celem będzie nie tylko wsparcie finansowe i merytoryczne na poczet niezależnych studiów gier, ale także pomoc w doprowadzaniu do debiutów giełdowych akcji spółek na rynku giełdowym NewConnect" – informuje Arts Alliance.

Kapitalizacja firmy przy aktualnej cenie akcji (40 zł) wynosi 47,9 mln zł. Spółka jest notowana na NewConnect od 2013 r. Planowała przeprowadzkę na rynek główny, ale na razie te plany są zawieszone. Spółka nie wyklucza, że do nich powróci.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA