Technologie

Spadkowy debiut Live Motion Games

Spółka jest czternastym, tegorocznym debiutantem na alternatywnym parkiecie. Kurs na otwarciu spadł o 11 proc. do 40 zł.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Przed godz. 12 kurs Live Motion Games pogłębił spadki z otwarcia: aktualnie zniżkuje o ponad 16 proc. do 37,5 zł.

Do obrotu na NewConnect trafiło łącznie 1 456 500 akcji na okaziciela serii A, B i C. Oferta studia obejmowała łącznie 105 tys. akcji, w tym 90 tys. nowych akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. istniejących walorów serii A, oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Spółka pozyskała z emisji 4 mln zł. Środki przeznaczy na dalszy rozwój biznesu, w tym przede wszystkim na produkcję i marketing nowych tytułów. Live Motion Games to spółka z grupy giełdowego PlayWaya. Zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie pracuje nad kilkunastoma grami - między innymi nad „Chernobyl Liquidators", "Bakery Simulator", "Builder Simulator", "Fat Ex Courier Simulator" czy "Builders of China". Demo dwóch pierwszych gier aktualnie jest prezentowane podczas trwającego do 22 czerwca Festiwalu Steam Next. Live Motion Games informuje, że aktualnie wishlisty do projektów studia wynoszą ponad 445 tys. zapisów.

Od początku roku na NewConnect zadebiutowało 14 spółek. Dziewięć z nich działa w sektorze gier.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.