REKLAMA
REKLAMA

Technologie

DataWalk na fali. Mamy komentarz zarządu

Technologiczna spółka była wczoraj liderem wzrostów na warszawskiej giełdzie. Dziś jej kurs nadal szybuje. Co o perspektywach firmy mówią jej menedżerowie?
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

W czwartek przed godz. 13 za akcję DataWalk trzeba zapłacić 21,3 zł, po wzroście o ponad 21 proc. To dziś najwyższy wzrost na GPW, wczoraj spółka też była liderem wzrostów. Ta zwyżka notowań jest pokłosiem informacji o dużym kontrakcie.

Spółka zależna DataWalk Inc zawarła memorandum z Research Innovation  -  liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Okazało się, że  Departament wybrał właśnie to konsorcjum do współpracy w zakresie dostarczania systemów i rozwiązań analitycznych w okresie pięciu lat. Szacowana przez Departament Sprawiedliwości wartość wieloletniego budżetu z udziałem innych konsorcjów wynosi około 500 milionów USD. Jaka część tej kwoty może przypaść na spółkę? -  Jest za wcześnie na sprecyzowanie wartości, których spodziewamy się w ramach realizacji umowy. Konsorcjum, w którym jesteśmy, ma umowę ramową, w zakresie której będą realizowane różne projekty dla Departamentu Sprawiedliwości i podległych mu agencji (np. FBI, DEA).  Dla nas ważne jest to, że zdobywanie zleceń w projektach rządowych trwa zazwyczaj 2-3 lata. Ponieważ teraz mamy dostęp do projektów Departamentu Sprawiedliwości w ramach umowy ramowej, możemy pozyskiwać zamówienia, które mogą być realizowane dużo szybciej- wyjaśnia Paweł Wieczyński, prezes DataWalk.

Rynek zastanawia się, czy tę informację można określić mianem przełomowej jeśli chodzi o komercjalizację technologii spółki. - Oczywiście, to jest ogromy sukces. Po pierwsze: mamy twarde potwierdzenie naszej strategii marketingowej (nisza warta 5-10 mld USD, w której mamy tylko dwóch konkurentów IBM i2 i Palantir), po drugie zyskaliśmy zaufanie RII, czyli firmy, która jest liderem naszego konsorcjum i partnerem z ogromnym doświadczeniem w realizowaniu projektów publicznych - na początku maja np. pozyskali kontrakt z amerykańską armią o wartości ponad 37 miliardów dolarów – wskazuje Sergiusz Borysławski z zarządu DataWalk. Dodaje, że spółka  jest  w konsorcjum z RII dlatego, że technologia DataWalk idealnie wpisała się w wymagania stawianie przez Departament Sprawiedliwości względem potencjalnych dostawców.

DataWalk w lutym przeniosło się na GPW z NewConnect. Oferuje autorskie rozwiązania  do analizy danych. Kapitalizacja rynkowa firmy przekracza już 113 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA