REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Komórkowe maszty znowu rozbudzą wyobraźnię

Wydzielenie i sprzedaż komórkowych masztów to nadal możliwy scenariusz dla polskich telekomów – uważają eksperci. Do szybkiej decyzji zdolny jest Cyfrowy Polsat. Dobrym pomysłem byłaby transakcja z udziałem Playa.

Temat przejęć masztów sieci komórkowych powraca jak bumerang, gdy szykują się do aukcji częstotliwości.

Foto: Shutterstock

Od lat w telekomunikacyjnej branży mówi się o tym, że jeśli polscy operatorzy komórkowi będą gotowi wydzielić i sprzedać maszty, nie zabraknie chętnych, by je kupić. Wymieniane były wśród nich nie tylko krajowy Emitel, ale także tacy potentaci jak American Tower czy fundusz private equity Abertis, do którego należała firma Cellnex, jeden z największych graczy kupujących wieże komórkowe w Europie.

Temat wraca ze zdwojoną siłą, gdy telekomy szykują się do inwestycji w nowe technologie i sfinansowania poprzedzających je przetargów lub aukcji nowych częstotliwości. Nie inaczej jest teraz, gdy tyle mówi się o przygotowaniach do startu sieci 5G, a mimo tego do takich transakcji nie dochodzi, a opisywane przez analityków scenariusze ewoluują wraz z napływem komentarzy od menedżerów telekomów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA