REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asseco Poland: Cyfrowy ma już osobę w nadzorze

Piotr Żak został powołany do rady nadzorczej Asseco Poland na kadencję obejmującą lata 2017–2021. Za uchwałą oddano ponad 42 mln głosów, przeciwko ponad 9,1 mln, a przeszło 1,3 mln dotyczyło wstrzymania się od decyzji. Nie udało nam się ustalić, kto głosował przeciwko.
Foto: materiały prasowe

Piotr Żak jest synem Zygmunta Solorza i reprezentuje wiodącego akcjonariusza Asseco Poland, czyli Cyfrowy Polsat. Żak jest członkiem rady nadzorczej telewizji Polsat, a w czerwcu 2018 r. został powołany do nadzoru Netii, czyli operatora telekomunikacyjnego wchodzącego w skład grupy Cyfrowego Polsatu. Ponadto Żak jest twórcą takich firm jak Frenzy (branża e-sportu) oraz Golden Coil (marketing i reklama internetowa). Powołanie Żaka będzie skuteczne z dniem zarejestrowania uchwały w sprawie rozszerzenia składu rady nadzorczej Asseco do ośmiu osób.

Cyfrowy Polsat pod koniec 2019 r. kupił ponad 18 mln akcji Asseco w ramach zaproszenia do sprzedaży. To niemal 22 proc. kapitału rzeszowskiej spółki. Za jej akcję telekom płacił 65 zł. Przed ogłoszeniem przejęcia kurs Asseco był poniżej 60 zł, ale po informacji o planach Cyfrowego szybko zrównał się z jego ofertą. Od tego czasu zyskał dodatkowe 9 proc. kmk

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA