Technologie

PCF przejmuje studio w Kanadzie

Spółka PEOPLE CAN FLY zadebiutowała na GPW w grudniu zeszłego roku. Ostatnie miesiące są dla studia intensywne.

Prezesem i wiodącym akcjonariuszem People Can Fly jest Sebastian Wojciechowski. Wycena studia sięga 2,1 mld zł.

Foto: materiały prasowe

1 kwietnia odbyła się premiera gry „Outriders", a potem na rynek trafiły informacje o przejęciach. People Can Fly Chicago (spółka zależna PCF) przejęła 18-osobowy zespół amerykańskiej firmy Phosphor Games. Z kolei we wtorek wieczorem na rynek trafiła informacja o tym, że studio zawarło umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia za 29,4 mln zł 100 proc. udziałów w Game On Creative. To kanadyjskie studio specjalizujące się w produkcji animacji oraz audio. Jest wieloletnim partnerem PCF, odegrało istotną rolę m.in. w produkcji „Outriders". PCF zamierza przeprowadzić ofertę akcji serii D w trybie subskrypcji prywatnej. Umowa inwestycyjna przewiduje reinwestycję przez sprzedającego całości środków uzyskanych z tytułu sprzedaży udziałów w Game On w akcje nowej emisji PCF. Polskie studio zwołało już NWZ na 24 maja. Wśród projektów uchwał jest podwyższenie kapitału w drodze emisji 387 714 akcji serii D (stanowiących około 1,29 proc. kapitału). Cenę emisyjną ustalono na 75,75 zł. W środę po południu kurs PCF spadał o 1 proc., do 71 zł. W projektach uchwał znajduje się też upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego. – To umożliwiłoby nam bardziej elastyczne negocjowanie warunków przejęć – mówi szef PCF Sebastian Wojciechowski. Planowane podwyższenie nie przekracza 5 proc. obecnego kapitału zakładowego.

W 2020 r. skonsolidowany zysk netto PCF wzrósł do 24,6 mln zł z 4,8 mln zł, zysk operacyjny do 25,6 mln zł z 5,3 mln zł, a przychody do 103,8 mln zł z 83,9 mln zł. Polityka dywidendowa spółki zakłada wypłatę 10–20 proc. zysku. – Rekomendacja zarządu będzie szła w takim właśnie kierunku – sygnalizuje prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.