Technologie

Zortrax coraz bliżej małej giełdy

30 kwietnia zapadną decyzje, które przesądzą o pojawieniu się producenta drukarek 3D na NewConnect. Zortrax znajdzie się tam dzięki połączeniu z notowaną już spółką.
Foto: materiały prasowe

Wspomnianego dnia odbędzie się WZ Corelensu, producenta rozwiązań dla branży okulistycznej, którego akcjonariusze zdecydują o uchwaleniu emisji połączeniowej, określonej w planie połączenia spółek z września ubiegłego roku. W ramach tej emisji Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortraksu co najmniej 111,9 mln akcji po cenie jednostkowej 1,34 zł. Emisja zostanie dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelensu. Po połączeniu dotychczasowi akcjonariusze Zortraksu będą kontrolować ok. 97 proc. akcji Corelensu, który zmieni nazwę na Zortrax. W zamian za jedną akcję Zortraksu wydanych zostanie piętnaście walorów nowej emisji Corelensu.

– Obecność na rynku publicznym wzmocni naszą wiarygodność, transparentność i pozycję na wysoce innowacyjnym technologicznym rynku druku 3D – stwierdził Mariusz Babula, wiceprezes Zortraksu. W ostatnim czasie firma m.in. zawiązała spółkę Zortrax Dental, która ma specjalizować się w produktach dla branży stomatologicznej. Podpisała również list intencyjny ze Skriware, dzięki czemu od III kw. 2021 r. produkty marki trafią do szkół.

Według organizacji 3D Wohlers Associates wartość rynku druku 3D wzrośnie z 18 mld dolarów w 2021 r. do 118 mld dolarów w 2029 r. Co ważne dla Zortraksu, zwiększać ma się również wolumen sprzedaży drukarek, który w tym roku ma sięgnąć 1,8 mln sztuk.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.