REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

CD Projekt: Producent gier goni grupę PKO BP

Notowania CD Projektu w środę rano mocno zyskiwały na wartości.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Kurs powrócił ponad poziom 280 zł, co przekładało się na kapitalizację przekraczającą 27 mld zł. Po południu, wraz z pogorszeniem się nastrojów na rynkach, podaż na akcjach CD Projektu przybrała na sile i kurs spadł pod kreskę. Jednak jeszcze mocniej taniał PKO BP, czyli najwyżej wyceniana krajowa spółka na warszawskiej giełdzie. Jeszcze kilka tygodni temu kapitalizacja banku przekraczała znacząco 40 mld zł. W środę po południu wynosiła 27,2 mld zł. Dystans między nią a CD Projektem – który jeszcze w lutym wynosił kilkanaście miliardów złotych – stopniał do mniej niż miliarda.

CD Projekt kilkanaście dni temu przegonił grupę PZU. Jej kapitalizacja obecnie wynosi mniej niż 25 mld zł. Poziom 20 mld zł wyceny przekracza jeszcze tylko jedna polska spółka: PKN Orlen. Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę również podmioty zagraniczne, to niekwestionowanym liderem cały czas jest Santander, a za nim UniCredit, Talanx i czeski CEZ. Dopiero piąta pozycja przypada rodzimemu PKO BP.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA