REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Games Operators: IPO się powiodło

Wprawdzie cena sprzedaży akcji odbiega od maksymalnej, ale w obecnej, fatalnej sytuacji rynkowej i tak można mówić o sukcesie oferty.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Łącznie inwestorzy obejmą 1,1 mln akcji spółki, w tym 250 tys. walorów nowej emisji. Do inwestorów indywidualnych trafi 14,6 proc. całej oferty, a pozostałe 85,4 proc. obejmą inwestorzy instytucjonalni.

- Oferta publiczna akcji naszej spółki spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród inwestorów. Pomimo tego, że w trakcie oferty i spotkań z inwestorami globalne oraz lokalne wydarzenia dosłownie z godziny na godzinę pogarszały rynkowe nastroje, book-building został zakończony sukcesem. Spółka obecnie skupia się na wydaniu naszej kolejnej gry „112 Operator", która będzie dostępny na Steamie od 23 kwietnia – mówi, cytowany w komunikacie Bartosz Gajewski, prezes Games Operators.

Ustalono, że obecni akcjonariusze sprzedadzą w ofercie 850 tys. akcji, z czego 500 tys. sprzeda spółka giełdowa PlayWay, a pozostałe 350 tys. prezes Gajewski. Po objęciu wszystkich oferowanych akcji nowi inwestorzy będą kontrolowali 20,56 proc. kapitału. Łączna wartość oferty wyniesie 24,2 mln zł, z czego do Games Operators trafi 5,5 mln zł. Cenę za jeden papier ustalono na 22 zł wobec maksymalnej wynoszącej 28,5 zł.

Spółka planuje wejść na rynek główny GPW. Zakłada, że jej akcje i PDA zadebiutują do 17 kwietnia. Games Operators specjalizuje się w tworzeniu symulatorów. Flagowym tytułem spółki jest „911 Operator". Do końca stycznia 2020 r. gracze łącznie kupili 1,3 mln kopii gry, a bezpłatną wersję mobilną pobrano 1,6 mln razy. W planach wydawniczych debiutanta jest około dziesięciu premier w 2020 roku, w tym sequel „911 Operator", czyli wspomniany już „112 Operator".

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA