Technologie

Rekordowy rok Ailleronu i szansa na dywidendę

Przez pandemię wzrósł popyt na usługi i rozwiązania spółki. Prognozy są obiecujące.

Rafał Styczeń, prezes Ailleronu, mówi, że zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy.

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Informatyczna spółka ma za sobą najlepszy okres w historii i zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy. Na początku wtorkowej sesji akcje firmy drożały nawet o 6 proc., do 14,4 zł, i kurs znalazł się na najwyższym poziomie od 2018 r.

Rekordowy rok

Ailleron specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych produktów technologicznych. W ubiegłym roku spółka wypracowała ponad 156 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 11 proc. Skonsolidowany zysk netto osiągnął rekordowe 9,4 mln zł, w porównaniu z 0,5 mln zł rok wcześniej. To rekordowy wynik. Z kolei bez uwzględniania jednorazowego bezgotówkowego odpisu na transakcji sprzedaży udziałów w Hoteliga w III kw. ubiegłego roku zysk wyniósłby około 11 mln zł, czyli ponad 2100 proc. lepiej rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.