Technologie

Do kasy CD Projektu będzie wpływać więcej

Serial Netflixa napędził sprzedaż gry „Wiedźmin". Dzięki temu giełdowa spółka będzie płacić Steamowi niższą prowizję.

Świetna sprzedaż „Wiedźmina” i nadzieje na sukces „Cyberpunka” wywindowały wycenę CD Projektu do 32 mld zł.

Foto: Archiwum

Notowania CD Projektu poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym i systematycznie przebijają kolejne bariery. Kilka dni temu studio przeskoczyło w rankingu najwyżej wycenianych firm na GPW spółkę PKN Orlen. Obecnie jest trzecią co do wartości krajową firmą na naszej giełdzie. W piątek CD Projekt umocnił swoją pozycję. Za jego akcję po południu trzeba było zapłacić prawie 333 zł, co oznaczało kapitalizację równą 32 mld zł. Paliwem do wzrostu była informacja, która pojawiła się na Twitterze.

Pomógł serial Netflixa

„Przychody ze sprzedaży gry »Wiedźmin 3« na portalu Steam przekroczyły 50 mln USD od października 2018 roku. W związku z przekroczeniem tego progu CD Projekt otrzymuje obecnie 80 proc. przychodów ze sprzedaży gry, wcześniej było to 75 proc." – podał dział relacji inwestorskich CD Projektu na Twitterze. Ta zmiana ma związek z polityką Steama, który zdecydował się na premiowanie największych produkcji. Innymi słowy – im lepiej sprzedaje się dana gra, tym niższą prowizję płaci jej twórca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.