REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Dywidendy twórców gier to ewenement

Nie wszystkie studia zamknęły rok zyskiem. Te, którym to się udało, w zdecydowanej większości przeznaczą środki na dalszy rozwój
Foto: Adobestock

Trudno sprowadzać wszystkich producentów gier do jednego mianownika, bo dla niektórych zeszły rok był kiepski, a dla innych rekordowy. W tej ostatniej grupie jest m.in. PlayWay, który ma na koncie kilka udanych premier, czy 11 bit studios, odcinający kupony od „Frostpunka". Nie zawsze jednak rekordowe zyski przekładają się na chęć płacenia dywidendy. Zapytaliśmy analityków, które spółki giełdowe z tej branży w 2019 r. podzielą się zyskiem, i uzyskaliśmy identyczne odpowiedzi: pewniaków mamy tylko dwóch.

Dużo gotówki do podziału

Chodzi o Ten Square Games i wspomnianego już PlayWaya.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA