Technologie

Airway Medix: Przygotowania do badań

Airway Medix, spółka zajmująca się rozwijaniem wyrobów medycznych, przygotowuje protokół badań klinicznych dla systemu Oral Care (szczoteczki do czyszczenia jamy ustnej), które będą wykonywane w USA, Izraelu i Polsce na pierwszych pacjentach. Głównym celem jest sprzedaż technologii.
Foto: GG Parkiet

– Badania te chcemy rozpocząć na przełomie I i II kwartału 2017 r. Potrwają prawdopodobnie kilka miesięcy, jednak niezależnie od tego wcześniej możemy pozyskać pozwolenie na dopuszczenie produktu do sprzedaży w USA – mówi Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix. Innowacyjna firma w swoim portfelu ma jeszcze dwa inne produkty: Closed Suction System – zamknięty układ wykorzystywany przy czyszczeniu dotchawicznych rurek intubacyjnych, oraz Cuff Pressure Regulator, urządzenie służące do automatycznego monitorowania i kontrolowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej. Najbliżej wejścia na rynek jest obecnie Closed Suction System. Spółka uzyskała już pozwolenie na sprzedaż urządzenia w USA. 11 listopada zarząd podpisał niewiążącą umowę typu term sheet z parterem strategicznym dotyczącą sprzedaży systemu. Tym samym rozpoczęty został proces formalnego due diligence. Po dokonaniu transakcji Airway przeznaczy część wpływów na dystrybucję do akcjonariuszy w formie dywidendy lub buy backu.

– Dla Cuff Pressure Regulator zakończyliśmy wszystkie badania na zwierzętach. Produkt otrzymał warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do sprzedaży na rynku Unii Europejskiej. Wykorzystamy je, aby przeprowadzić badania kliniczne na intubowanych pacjentach w 2017 r. W I kwartale chcemy też złożyć dokumenty rejestracyjne do FDA (Amerykańskiej Agencja do Spraw Żywności i Leków – red.). Pozytywnej decyzji FDA spodziewamy się jeszcze w przyszłym roku – mówi Anna Aranowska-Bablok. Szacowane globalne wielkości rynków na oddziałach intensywnej terapii dla każdego z trzech produktów wynoszą 150–300 mln dolarów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.