Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Badania te chcemy rozpocząć na przełomie I i II kwartału 2017 r. Potrwają prawdopodobnie kilka miesięcy, jednak niezależnie od tego wcześniej możemy pozyskać pozwolenie na dopuszczenie produktu do sprzedaży w USA – mówi Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix. Innowacyjna firma w swoim portfelu ma jeszcze dwa inne produkty: Closed Suction System – zamknięty układ wykorzystywany przy czyszczeniu dotchawicznych rurek intubacyjnych, oraz Cuff Pressure Regulator, urządzenie służące do automatycznego monitorowania i kontrolowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej. Najbliżej wejścia na rynek jest obecnie Closed Suction System. Spółka uzyskała już pozwolenie na sprzedaż urządzenia w USA. 11 listopada zarząd podpisał niewiążącą umowę typu term sheet z parterem strategicznym dotyczącą sprzedaży systemu. Tym samym rozpoczęty został proces formalnego due diligence. Po dokonaniu transakcji Airway przeznaczy część wpływów na dystrybucję do akcjonariuszy w formie dywidendy lub buy backu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.
Technologiczna grupa pokazała wyniki. Są nieco słabsze od prognoz analityków, ale notowania mocno rosną. Dlaczego?