Technologie

Inno-Gene wyemituje 1,3 mln akcji

Jutro ruszają zapisy na udziały spółki notowanej na NewConnect. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizacje strategii, która zakłada podwojenie udziałów w rynku do 2018 r.
Foto: Bloomberg

Wielkość oferty wyniesie 1 300 630 akcji zwykłych na okaziciela. Wyemitowane akcje stanowią około 25 proc. papierów będących obecnie w obrocie. Około 25 proc. oferowanych akcji zostanie przydzielonych inwestorom w transzy detalicznej, natomiast pozostałe 75 proc. w transzy instytucjonalnej.

Od 1 do 8 października przyjmowane są zapisy i wpłaty dla inwestorów indywidualnych natomiast od 12 do 14 października zapisy mogą składać inwestorzy instytucjonalni.

Oferującym jest dom maklerski Ventus Asset Management, a w skład konsorcjum detalicznego wchodzą: Biuro Maklerskie Alior Bank, Biuro Maklerskie Banku BPH, Dom Maklerski BOŚ, Dom Maklerski Capital Partners, Milliennium Dom Maklerski oraz Niezależnym Dom Maklerski. Doradcą jest IPO Doradztwo Kapitałowe.

Inno-Gene do 2018 r. chce podwoić swój udział w polskim rynku badań genetycznych z 6 do 12 proc. Spółka podtrzymuje również plany przeniesienia notowań na główny rynek GPW w pierwszej połowie 2016 r. Jest też notowana w indeksie NewConnect Lead, grupującego spółki z największą szansą na przejście na główny parkiet warszawskiej giełdy.

W środę o godz. 9,45 akcje spółki drożały o 6,2 proc. do 9,45 zł. Kurs akcji znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od stycznia kapitalizacja spółki zwiększyła się o ponad 140 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.