Technologie

Michał Kiciński wraca do CD Projekt

Współzałożyciel i akcjonariusz CD Projekt po paromiesięcznej przerwie wraca do firmy. Będzie odpowiadał za premierę drugiej części Wiedźmina

Michał Kiciński jeden z założycieli grupy CD Projekt

Foto: Fotorzepa, Włodzimierz Wasyluk ww Włodzimierz Wasyluk

- Wracam do spółki, aby zrealizować ściśle określone cele. Moim zadaniem będzie wsparcie marketingu dwóch nadchodzących premier, które szykuje w tym roku CD Projekt RED. Wiedźmin 2 już dziś ma bardzo dobrą prasę na całym świecie, ale zawsze okres tuż przed premierą wymaga największego wysiłku. Wierzę że dodatkowe wsparcie w tym okresie ma szanse przełożyć się na uzyskanie jeszcze lepszych wyników sprzedaży. Odpowiedzialny będę m.in. za obecność i strategię komunikacji firmy na dwóch bardzo ważnych imprezach targowych: czerwcowych targach E3 w Los Angeles, oraz sierpniowym gamescom w Kolonii – mówi Michał Kiciński, prokurent Optimus S.A

Michał Kiciński będzie zajmował się strategią komunikacji grupy CD Projekt. W tym będzie odpowiadał za premierę drugiej części Wiedźmina na PC, która odbędzie się 17 maja 2011 roku.

Wiedźmin 2, nad którym pracuje CD Projekt, spółka w 100 proc. zależna od Optimusa, ma spore szanse odnieść sukces większy niż pierwsza gra z serii. Największe światowe serwisy o grach komputerowych umieszczają go na liście najbardziej pożądanych i oczekiwanych gier bieżącego roku na komputery PC.

W 1994 roku wraz z Marcinem Iwińskim założył firmę CD Projekt, która jest dziś największym dystrybutorem gier komputerowych w Polsce i Europie Środkowej. Zasłynęli przede wszystkim "Wiedźminem". Sukces gry został doceniony przez ekspertów, a w 2008 roku Michał Kiciński i Marcin Iwiński zwyciężyli w prestiżowym konkursie Przedsiębiorca Roku organizowanym przez firmę doradczą Ernst & Young.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.