REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Ailleron: To dopiero skromny początek

Notowania spółki bardzo pozytywnie zareagowały na wyniki za IV kwartał zeszłego roku. Jeszcze więcej optymizmu pojawiło się po konferencji z zarządem – kurs wystrzelił w górę o ponad 12 proc., do 16,6 zł.

Rafał Styczeń, prezes Aillerona

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

– Jesteśmy przekonani, że wszystko, co dotąd pokazaliśmy, to nadal skromny początek. W każdym obszarze naszej działalności jest dobrze – przyznaje prezes Rafał Styczeń. Podkreśla, że efekty pozyskiwanych kontraktów będą się w pełni uwidaczniać dopiero w kolejnych kwartałach. – Banki muszą inwestować, a my dostarczamy im produkty pozwalające poprawić konkurencyjność na zmieniającym się pod wpływem fintechu rynku usług finansowych – tłumaczy prezes. W tym roku spółka stawia na bardzo intensywne inwestycje realizowane ze środków własnych celem zwiększania potencjału sprzedażowego w kraju, otwarcia biur w Singapurze i USA czy działań w kierunku pozyskania pierwszych kontraktów w Meksyku.

Kluczowym produktem Ailleronu jest Livebank, który ma już 150 mln klientów w 32 oddziałach banków w 21 krajach. Obecnie spółka prowadzi rozmowy z około 50 podmiotami w sprawie dalszych wdrożeń. Rośnie również zapotrzebowanie kadrowe. – Potrzebujemy co najmniej 200 osób w tym roku. Poważnie zastanawiamy się też nad zagranicznymi oddziałami deweloperskimi – mówi Styczeń.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA