Technologie

The Farm51 chce w I kwartale zadebiutować na NewConnect

Gliwickie studio produkujące gry komputerowe pozyskało od inwestorów w ofercie prywatnej 3 mln zł.
Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale na NewConnect zadebiutuje kolejny reprezentant modnego sektora producentów gier komputerowych. Gliwickie studio The Farm51 sprzedało już inwestorom nowe akcje (serii B-E) i pozyskało 3 mln zł. Po podwyższeniu kapitał zakładowy dzieli się na 3,76 mln papierów. Większościowym, prawie 52-proc. pakietem głosów, dzięki akcjom uprzywilejowanym serii A, dysponują trzy osoby z zarządu, w tym prezes Robert Siejka.

Kierowana przez niego spółka działa już od 2005 r. Brała udział, jako podwykonawca, w produkcji kilku tytułów, w tym „Wiedźmina". Teraz chce stworzyć własną grę. Sfinansuje ją z pieniędzy pozyskanych z rynku kapitałowego. „Adventurer" będzie strzelanką (FPS – red.) z elementami przygodowymi. Prace nad nim trwają już od jakiego czasu. Prezentowaliśmy już wersje robocze gry międzynarodowym wydawcom. Spotkała się z ciepłym przyjęciem – mówi Siejka. Produkcja „Adventurer" ma się zakończyć na przełomie II i III kwartału. Produkt ukaże się w wersji na komputery PC i konsolę Xbox360. Premiera planowana jest na przełom 2012 i 2013 r. W przyszłości planowane jest też wydanie tytułu na konsolę PS3.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.