Sztuka

Galeria z czystym sumieniem

Najwięcej zarabiają odkrywcy zapomnianych artystów.
W Paryżu licytowany będzie obraz Nathana Grunsweigha.
Millon

10 listopada w Paryżu na aukcji firmy Millon & Associes licytowane będą obrazy polskich malarzy, którzy należeli do Ecole de Paris (www.millon.com). Licytować można też na portalu Artinfo.pl, gdzie zamieszczono tłumaczenie francuskiego katalogu (www.artinfo.pl). Obrazy zainteresują przede wszystkim kolekcjonerów w Polsce.

W ofercie wyróżnia się pejzaż miejski urodzonego w Krakowie Nathana Grunsweigha. W ostatnich tygodniach ten nieznany w Polsce artysta został spopularyzowany. W prywatnym muzeum sztuki Villa la Fleur w Konstancinie trwa monograficzna wystawa Grunsweigha (www.villalafleur.com). Wydano dwujęzyczny album-monografię. Nakręcono filmy, dzięki którym można poznać wystawę niedostępną z powodu pandemii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.