Sztuka

Tamara Łempicka nad kanapą

Wystarczy dobry pomysł, żeby zarobić na sztuce.
Julian Fałat to jeden z najpopularniejszych malarzy na rynku sztuki.
Sopocki

Co podrożeje na krajowym rynku? Mogą podrożeć na przykład prace Tadeusza Kulisiewicza (1899–1988). Nie istnieją w handlu, choć artysta pozostawił bogaty dorobek jako grafik i malarz. Niedługo pojawi się silny impuls do wzrostu cen. Kolekcjoner Jacek Łozowski planuje monograficzną wystawę artysty.

Przygotowania trwają od lat. Kolekcjonerowi zależy, żeby wystawa odbyła się w Muzeum Narodowym, stosownie do wysokiej rangi artystycznej prac Kulisiewicza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.