Surowce i paliwa

Unimot: Inwestorzy coraz chętniej kupują akcje

Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Foto: Archiwum

Od początku tego roku akcje Unimotu systematycznie zyskują na wartości. O ile jeszcze w styczniu handlowano nimi po cenach poniżej 10 zł, o tyle w ostatnich tygodniach kurs oscylował w pobliżu trzykrotności tej kwoty. To niewątpliwie konsekwencja mocnej poprawy wyników i dobrych perspektyw grupy na przyszłość. Potwierdza to zresztą sama spółka, która kolejny raz poniosła prognozy zysków. W tym roku grupa Unimot zamierza wypracować 61,4 mln zł skorygowanego wyniku EBITDA. Wcześniej szacowała go na 57,6 mln zł. Nowa prognoza to rezultat wyższych od oczekiwanych wyników osiągniętych w październiku i listopadzie.

Zmieniły się też szacunki na przyszły rok. W tym czasie skorygowany zysk EBITDA grupy ma wynieść 62,3 mln zł zamiast wcześniej oczekiwanych 44,2 mln zł. – W oparciu o aktualną sytuację rynkową oraz operacyjno-finansową grupy podjęliśmy decyzję o podwyższeniu prognozy na 2020 r. Zrobiliśmy to na bazie pozytywnych oczekiwań co do wysokości premii lądowej (różnica między cenami paliw obowiązującymi na międzynarodowych rynkach hurtowych a osiąganymi wewnątrz kraju – red.) i wysokich wolumenów sprzedaży oleju napędowego – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu. Dodaje, że w wynikach uwzględniono też pozytywny wpływ na kondycję firmy oferty asfaltów i oczekiwania wyższego od wcześniejszych założeń wyniku handlu gazem ziemnym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.