Surowce i paliwa

JSW szykuje się na trudne czasy

Spółka planuje ogłosić aktualizację strategii na początku przyszłego roku. Zdaniem analityków można się spodziewać redukcji zakładanych wskaźników wydobycia węgla wobec zapisów w jeszcze obowiązującej strategii.

Tomasz Cudny, prezes JSW.

Foto: materiały prasowe

Prace już trwają i mają się zakończyć do końca roku. Zmiany w strategii zapowiedział prezes JSW Tomasz Cudny na konferencji po wynikach kwartalnych. Dał do zrozumienia, że aktualizacja nie zmieni znacząco dotychczasowych zapisów strategii.

– Będzie ona aktualizować plany względem tego, co się dzieje, szczególnie na pograniczu przyroda–technika. Zarząd pracujący w tym składzie ma nieco inną wizję dotyczącą pewnych działań, co będzie ujęte w strategii – powiedział prezes Cudny. Nie zdradził szczegółów, jednak podkreślił, że priorytetem dla spółki jest nadal zwiększanie wolumenu wydobycia węgla koksowego. Nowa strategia będzie uwzględniać obniżone poziomy wydobycia węgla.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.