Surowce i paliwa

Tauron: Odświeżona strategia w przyszłym roku

Zarząd Tauronu pracuje nad aktualizacją strategii ogłoszonej w 2019 r. Dokument ten zakłada zwrot w stronę odnawialnych źródeł energii, ale od tego czasu zaostrzyły się unijne oczekiwania w sprawie transformacji krajowych gospodarek w zielonym kierunku.
Foto: Fotorzepa, Tomasz Jodłowski

– Prace nad aktualizacją strategii cały czas trwają. Potrzebujemy jeszcze czasu, bo wiele jej elementów zależnych będzie od polityki rządu w sprawie przyszłości górnictwa czy aktywów węglowych należących do grup energetycznych – informuje Marek Wadowski, wiceprezes Tauronu ds. finansów.

Sam pomysł wydzielenia aktywów węglowych z energetycznych koncernów i przeniesienia ich do nowej państwowej spółki zarząd Tauronu ocenia pozytywnie. – Jesteśmy oczywiście zaangażowani w ten proces i przekazujemy ministrowi odpowiednie informacje. Koncepcja wymaga dogłębnej analizy, ale na pewno zasługuje na uwagę. Uważamy, że taka transakcja może być korzystna dla Tauronu, ale musimy jeszcze poczekać na ostateczny kształt tego rozwiązania – zaznacza Wadowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.