REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orzeł Biały: Wyższe ceny ołowiu wsparły wyniki

Orzeł Biały może zaliczyć III kwartał br. do udanych. Trend spadkowy cen ołowiu który utrzymywał się od początku roku, w zakończonym kwartale został odwrócony, co znalazło odzwierciedlenie w pozytywnych wynikach spółki specjalizującej się w recyklingu zużytych akumulatorów.
Foto: Adobestock

Na pozytywny wynik miała też wpływ korzystniejsza kosztowo struktura surowców do produkcji. – To był dobry kwartał, w którym wypracowaliśmy wzrost wyników w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. W działalności operacyjnej odnotowaliśmy wysoki skup podstawowego surowca do produkcji. Stabilna jest współpraca z naszymi strategicznymi odbiorcami – wyjaśnia Konrad Sznajder, prezes Orła Białego.

W III kwartale br. grupa zarobiła na czysto 4,8 mln zł, o ponad 65 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk operacyjny zwiększył się o prawie 18 proc., do 6,6 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 143,4 mln zł i były o 4 proc. niższe niż przed rokiem. W I–III kwartale grupa miała 10,7 mln zł zysku netto i 448 mln zł przychodów, co oznacza rok do roku spadek odpowiednio o 30 i 8 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA