Surowce i paliwa

Unimot: Rośnie znaczenie marki Avia

Ten rok powinien być dla Unimotu znacznie lepszy niż ubiegły. Wskazują na to nie tylko dotychczasowe wyniki finansowe grupy, ale i sprzyjające jej otoczenie rynkowe.
Foto: materiały prasowe

Przede wszystkim spółka rośnie w kluczowym dla niej segmencie, czyli handlu olejem napędowym i biokomponentami. Hurtowa sprzedaż obu produktów zwyżkuje m.in. za sprawą wycofania się z rynku Onico, jeszcze na początku tego roku głównego konkurenta Unimotu. Przejmowanie klientów notowanej na NewConnect firmy zapewnia dodatkowe wpływy i pozwala osiągać dobre marże.

Niezależnie od tego Unimot skutecznie rozszerza bazę klientów kupujących od niego bezpośrednio paliwa do swoich stacji. Cel ten realizuje dzięki systematycznie zwiększanej liczbie placówek działających pod logo Avia. Spółka pozyskuje do tej sieci, głównie na zasadzie franczyzy, kolejne podmioty. Pod szyldem Avia działa już w Polsce 48 stacji, a na Ukrainie 5. Jeszcze w tym roku ich liczba ma wzrosnąć odpowiednio do 50 oraz około 10 placówek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.