Surowce i paliwa

Prairie Mining: Grenlandia celem

Prairie Mining zawarła z Greenfields Exploration umowę earn-in w celu nabycia do 80 proc. udziałów w projekcie Arctic Rift Copper (ARC) położonym na Grenlandii. W środę akcje Prairie drożały nawet o ponad 17 proc., do 1,068 zł.
Foto: Adobestock

Jak podano, Grenlandia jest przyjazną dla górnictwa jurysdykcją, z silnym wsparciem rządu dla rozwoju przemysłu wydobywczego, przejrzystym prawem i regulacjami. Jak mówi Ben Stoikovich, prezes Prairie, projekt ARC jest pierwszym krokiem spółki w kierunku metali energetycznych. Jego zdaniem miedź stanowi integralną część transformacji energetycznej, przy czym przewiduje się, że zużycie miedzi w ciągu najbliższych 25 lat przekroczy dotychczasowe wydobycie.

Zgodnie z umową w ciągu trzech lat spółka kupi 51 proc. udziałów w projekcie za 3,5 mln AUD, kolejne 19 proc. udziałów w ciągu czterech lat za 3,5 mln AUD, a w ciągu pięciu lat 10 proc. udziałów za 3 mln AUD. DOS

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.