Surowce i paliwa

Impas w polsko-czeskich rozmowach o przyszłości kopalni Turów

Polska chce wydobywać węgiel najdłużej spośród krajów sąsiednich: Czech i Niemiec. – Bardziej opłaca nam się szybciej odchodzić od węgla, niż to obecnie deklarujemy – twierdzi były premier Jerzy Buzek.
Foto: Bloomberg

PGE, kontrolowana przez Wojciecha Dąbrowskiego (z lewej), będzie eksploatować złoże Turów do 2044 r. Według europosła Jerzego Buzka to nierealny termin.

Foto: materiały prasowe

Polsko-czeskie rozmowy, które mają skutkować polubownym zakończeniem sporu o kopalnię węgla brunatnego Turów, przeciągają się i wciąż nie widać perspektyw na szybkie porozumienie. Czwartkowe rozmowy ministrów z Polski i Czech nie przyniosły rozstrzygnięć.

– Ze stroną czeską uzgodniliśmy, że rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. Równolegle będą toczyć się ustalenia w kwestiach technicznych oraz prawno-traktatowych – zapowiedział Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.

Czytaj także: Czesi zażądali kary dla Polski za Turów

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.