REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Związkowcy JSW żądają głowy ministra

Związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczęły spór zbiorowy, akcje firmy wciąż tracą. W liście do premiera liderzy związkowi domagają się dymisji ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Foto: materiały prasowe

Organizacje związkowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej – Federacja Związku Zawodowego Górników JSW, Kadra i Solidarność – podjęły w środę akcję protestacyjną obejmującą wszystkie zakłady Grupy Kapitałowej JSW. Towarzyszył jej list do Mateusza Morawieckiego.

„Najpierw wyrzucono nas z warszawskiego biura naszej firmy, w której obradowała Rada Nadzorcza – piszą związkowcy do premiera. – Budynek otoczył szczelny kordon policji i ochroniarzy, którzy nie pozwolili nam ponownie wejść do środka, a później, w czasie obrad, RN bez podania przyczyn odwołała prezesa zarządu JSW S.A. Daniela Ozona" – dodają.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA