Surowce i paliwa

Unimot: Rekordowy rezultat

Duże wzrosty w handlu dieslem, biopaliwami i gazem.
Foto: materiały prasowe

W poniedziałek rano giełdowi inwestorzy za akcje Unimotu płacili nawet 34,7 zł. Ich kurs zwyżkował o 13,4 proc. Zdecydowana przewaga kupujących była konsekwencją opublikowania dobrych rezultatów za I kwartał. Z szacunkowych danych wynika, że w tym czasie grupa zwiększyła przychody aż o 37,6 proc., do prawie 1,2 mld zł. Z kolei kluczowy wskaźnik, czyli skorygowana EBITDA (z pominięciem wyceny zapasu obowiązkowego i zdarzeń jednorazowych), sięgnęła 33,5 mln zł. Był to rezultat ponaddwukrotnie lepszy niż rok temu i najwyższy w historii grupy.

W tym roku Unimotowi sprzyja otoczenie, zwłaszcza w biznesie dotyczącym handlu dieslem. Chodzi zarówno o wyższe od założeń ilości sprzedanego paliwa, jak i uzyskiwane na nim marże. Spółka istotnie zwiększyła też sprzedaż biopaliw, co z kolei było konsekwencją większej liczby wygranych przetargów. Do tego doszła zwyżka hurtowej sprzedaży gazu, głównie dzięki wynajętej w 2019 r. przestrzeni w podziemnym magazynie. – W każdym z naszych biznesów wypracowaliśmy w I kwartale 2020 r. wyższe rok do roku wolumeny, jednocześnie osiągając znakomite przepływy operacyjne – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.