REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PKN Orlen monitoruje kanadyjski rynek ropy i gazu

Pandemia koronawirusa i fiasko negocjacji OPEC+ mogą skorygować plany inwestycyjne Orlenu na północnoamerykańskim rynku i doprowadzić do spadku realizowanego tam wydobycia.

PKN Orlen, kierowany przez Daniela Obajtka, realizuje w Kanadzie strategię tzw. ostrożnej kontynuacji.

Foto: materiały prasowe

Wyjątkowo niskie notowania ropy i gazu powodują, że tegoroczna skala inwestycji oraz aktywność poszukiwawcza i wydobywcza grupy PKN Orlen na obszarze Kanady jest trudna do oszacowania. – Obecnie monitorujemy rynek ropy i gazu pod kątem zachodzących dynamicznych zmian. Wielkość wydobycia będzie zależała głównie od dalszego rozwoju sytuacji na rynkach naftowych i powiązanej z nią dostępnością środków inwestycyjnych – informuje biuro prasowe Orlenu.

Możliwe korekty

Koncern informuje, że dotychczasowe założenia dotyczące 2020 r. przewidują koncentrację prac na obszarach prowincji Alberta określanych jako: Kakwa i Ferrier. Zaplanowano tam wiercenia i tzw. szczelinowania nowych otworów horyzontalnych oraz rozbudowę infrastruktury. Na początku tego roku zrealizowano cztery odwierty, co spowodowało zwiększenie wielkości wydobycia. – Ze względu na ostatnie głębokie zmiany na globalnym rynku ropy i gazu (wywołane m.in. znacznym spadkiem popytu ze względu na wpływ epidemii Covid-19 oraz fiasko negocjacji dotyczących dalszego ograniczenia wydobycia w obrębie grupy OPEC+) obecnie prowadzone są analizy sytuacji, by ustalić ewentualne korekty dalszych planów inwestycyjnych. Może to mieć potencjalnie wpływ na wielkości przewidywanego wydobycia w skali całego roku – twierdzi Orlen.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA