REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Surowce i paliwa

PGNiG: Wyższa taryfa

Prezes URE zatwierdził taryfę dystrybucyjną dla Polskiej Spółki Gazownictwa, podmiotu zależnego od PGNiG. Dzięki temu stawki za transport błękitnego paliwa, realizowany gazociągami koncernu, wzrosną średnio o 3,5 proc.
Foto: Fotorzepa, Małgorzata Pstrągowska

Nowa taryfa będzie obowiązywać do końca roku. To dobra informacja dla grupy, gdyż biznes dystrybucyjny zapewnia jej największe zyski – po działalności wydobywczej ropy i gazu. Tym samym podwyżka taryfy daje szanse na wzrost zarobku. Czy faktycznie tak się stanie, zależy też od ilości transportowanego gazu. Ze względu na ciepłą zimę w ostatnich miesiącach zużycie tego surowca jest jednak mniejsze niż rok temu. Trzeba też pamiętać, że koncern w segmencie dystrybucyjnym realizuje i planuje miliardowe inwestycje. W ubiegłym roku wyniosły one 2,28 mld zł. W tym mogą być jeszcze większe, zwłaszcza że URE, zatwierdzając nową taryfę, bierze pod uwagę pla­no­wane przez spółki wy­datki na nowe przedsięwzięcia. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA