REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Wyniki i kurs PGNiG nadal mogą spadać

Niskie ceny gazu i ropy, wysokie zapasy błękitnego paliwa, ciepła zima i niepewność dotycząca taryfy dystrybucyjnej mają negatywny wpływ na koncern.
Foto: Fotorzepa, Małgorzata Pstrągowska

Podczas ostatnich sesji handlowano akcjami PGNiG nawet po cenach poniżej 3,5 zł. Mimo że w środę na otwarciu notowań kurs zwyżkował do 3,65 zł, nie zmienia to faktu, że tak niskich wycen gazowniczego koncernu nie było od 2012 r. Rok temu mieliśmy za to do czynienia z rekordowymi wycenami przekraczającymi chwilami 7,7 zł. Od tego czasu kurs walorów firmy szuka dna, od którego mógłby się odbić. Dziś trudno jednak wskazać czynniki, które mogłyby zwiastować zmianę trendu.

– W krótkim terminie wyniki finansowe PGNiG, a w konsekwencji i kurs akcji spółki, będą pod mocną presją negatywnych informacji makroekonomicznych. Przede wszystkim koncernowi nie pomagają wyjątkowo niskie ceny gazu ziemnego, które dodatkowo mogą jeszcze w najbliższych tygodniach spaść – mówi Michał Kozak, analityk Trigon Domu Maklerskiego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA