Surowce i paliwa

JSW. Kto będzie nowym szefem spółki?

Początek tygodnia przyniósł zmiany na najwyższym stanowisku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.
Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza odwołała prezesa Włodzimierza Hereźniaka, a jego obowiązki tymczasowo powierzyła Arturowi Dyczce, który pozostanie jednocześnie zastępcą prezesa ds. technicznych i operacyjnych. Hereźniak stał na czele węglowej spółki od sierpnia 2019 r. Stanowisko to zajmował też znacznie wcześniej – prezesem JSW był także w latach 2006–2007.

Wśród potencjalnych kandydatów na nowego prezesa JSW wymienia się kilka nazwisk. Do konkursu może stanąć Barbara Piontek, która jest zastępcą prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Piontek próbowała już swoich sił w konkursie na prezesa Tauronu, ale ostatecznie, pomimo poparcia premiera Mateusza Morawieckiego, musiała zadowolić się miejscem w radzie nadzorczej tej energetycznej spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.