REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Lotos inwestuje w terminal paliwowy

Kosztem około 100 mln zł gdański koncern rozbuduje i zmodernizuje terminal paliwowy w Piotrkowie Trybunalskim. Bezpośrednim wykonawcom zostało KB Pomorze.
Foto: materiały prasowe

Grupa Lotos rozbuduje i zmodernizuje terminal paliwowy w Piotrkowie Trybunalskim. Jego bezpośrednim właścicielem jest zależna firma Lotos Terminale, która właśnie podpisała w tej sprawie umowę z KB Pomorze. - Ta inwestycja to nasza odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie rynku na usługi przeładunkowe spowodowane skuteczną walką państwa z tzw. szarą strefą. Systematyczny wzrost wolumenów sprzedaży i wzrastające oczekiwania klientów powodują konieczność stałej optymalizacji siatki terminali paliw wykorzystywanych w procesie dystrybucji paliw - mówi cytowany w komunikacie prasowym Jarosław Wittstock, p.o. prezesa Grupy Lotos.

Wartość inwestycji wyniesie niespełna 100 mln zł. W części będzie finansowana kredytem udzielonym przez Bank Millennium. Realizacja nowego przedsięwzięcia spowoduje prawie czterokrotny wzrost pojemności magazynowych w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym wyniosą one 11,1 tys. m sześc. Ponadto ponad dwukrotnie, bo do 700 tys. m sześc. na rok, zwiększy się zdolność przeładunkowa terminalu. W ramach inwestycji powstanie też instalacja do przeładunku i magazynowania gazu LPG, a także instalacja dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych oraz instalacja dozowania biokomponentów do olejów napędowych. Dzięki temu terminal będzie oferował pełen asortyment paliw. Zakończenie prac zaplanowano na przełom 2022 i 2023 r. Wówczas terminal będzie pracował 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Lotos informuje, że z KB Pomorze współpracuje już od wielu lat. W ramach sztandarowego projektu EFRA podmiot ten wykonał dla koncernu prace o łącznej wartości ponad 140 mln zł, w tym m.in. wybudował rurociągi i przeprowadził montaż wytwórni wodoru. Wcześniej, bo w 2015 r., inżynierowie z KB Pomorze wykonali na terenie rafinerii podziemny zbiornik LPG.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA