Firmy

APS Energia: Szykują się przejęcia

APS Energia, firma specjalizująca się w produkcji systemów zasilania awaryjnego, prowadzi negocjacje dotyczące akwizycji innych firm z branży. – Rozmawiamy o przejęciach, zarówno w Polsce, jak i za granicą – mówi Piotr Szewczyk, prezes APS Energii.

Piotr Szewczyk, prezes APS Energii.

Foto: Archiwum

Chodzi o podmioty o obrotach do 100 mln zł rocznie. Jeśli prowadzone obecnie negocjacje zakończą się sukcesem, to do akwizycji może dojść jeszcze w I kwartale przyszłego roku.

Pieniądze na zakupy zarząd może pozyskać z kolejnej emisji akcji w ramach kapitału docelowego. Dotychczas w ten sposób uplasował 1,73 mln z 4,5 mln walorów, jakie może oferować na podstawie uchwały walnego zgromadzenia. Akwizycje może też finansować ze środków własnych oraz kredytów i pożyczek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.