Recenzje

Matka technologicznego rozwoju

Zastanawiając się nad tym, jakie innowacje będą kształtowały nasz świat za 10 czy 15 lat, można wskazać kilka projektów, które są na odpowiednim stopniu zaawansowania i wykazują odpowiedni potencjał – jak m.in. te realizowane przez Space X, The Boring Company czy Virgin Galactic.

Peter Diamandis, Steven Kotler Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje. Poltext Warszawa 2021

Foto: materiały prasowe

Co jednak doprowadziło do tego, że rozwiązania te nie pozostają nadal w sferze marzeń, tylko są wcielane w życie, i to całkiem skutecznie?

Według Petera Diamandisa oraz Stevena Kotlera odpowiedzią jest konwergencja technologii, czyli postępujący rozwój wielu dziedzin nauki i nowych rozwiązań. Te, dzięki wzajemnemu przenikaniu się i uzupełnianiu, stwarzają nowe możliwości, jak właśnie opracowywane przez The Boring Company podziemne tunele dla samochodów i pociągów „Hyperloop" czy komercyjne podróże kosmiczne, nad którymi pracuje m.in. Virgin Galactic.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.