Przemysł

ML System: Eksport fotowoltaiki

ML System, podkarpacka spółka działająca w branży fotowoltaicznej, to jeden z pięciu tegorocznych debiutantów na rynku głównym (nie licząc przejść z NewConnect).
Foto: materiały prasowe

Na razie kurs utrzymuje się w okolicach ceny z emisji, a raport finansowy za III kwartał nie wzbudził większych emocji na rynku. Za akcje ML System przed czerwcowym debiutem inwestorzy płacili po 27 zł i dziś cena jest podobna.

Po trzech kwartałach tego roku ML System miał przychody o blisko 240 proc. wyższe niż w tym okresie przed rokiem. Do września obroty firmy sięgnęły 86,5 mln zł. Zysk netto zwiększył się z kolei dwukrotnie i wyniósł 4,268 mln zł. – Fundamentem naszego wzrostu są inwestycje w badania i rozwój. W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. przeznaczyliśmy na ten cel 4,3 mln zł, a łączne nakłady inwestycyjne wyniosły 10,7 mln zł. Niezmiennie pracujemy nad rozbudową miksu produktowego w kierunku asortymentu zapewniającego wyższą rentowność, tj. rozwiązań BIPV i Smart City – przyznaje prezes Dawid Cycoń. Wartość portfela zamówień ML System na ten rok wynosi 114 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.