Przemysł

Apator: Wzrost niezagrożony

Biznes Apatora, specjalizującego się w produkcji i dostawach urządzeń pomiarowych, wykazuje się dużą odpornością na gospodarcze zawirowania związane z pandemią Covid-19.

Mirosław Klepacki, prezes Apatora.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Zmieniające się otoczenie skłoniło jednak zarząd do przeglądu strategii grupy na lata 2019–2023. Jej aktualizacja zostanie przedstawiona po I kwartale 2021 roku. Cele finansowe w niej zawarte, zakładające osiągnięcie 1,4 mld zł przychodów i 220 mln zł EBITDA w 2023 r., pozostają jednak aktualne, mimo nieco wolniejszego od oczekiwań tempa wzrostu w 2020 r. – Pracujemy nad aktualizacją strategii już od pewnego czasu. Pewne inicjatywy już się wydarzyły. Po I kwartale 2021 r. będą poprawki do strategii – informuje Mirosław Klepacki, prezes Apatora. – W 2020 r. początkowo liczyliśmy na 1 mld zł przychodów, ale dziś wiemy, że będzie to poziom powyżej 900 mln zł. Celem nadrzędnym dla nas jest osiągnięcie 1,4 mld zł przychodów w 2023 r., jak również osiągnięcie EBITDA na poziomie 220 mln zł – podkreśla.

Tegoroczne wydatki inwestycyjne będą niższe, niż pierwotnie planowano i zamkną się w kwocie ok. 82 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami prezesa w 2021 r. wzrosną powyżej 100 mln zł. – Inwestycje związane z automatyzacją kluczowych procesów produkcyjnych celem zwiększenia mocy produkcyjnych są konieczne, by osiągnąć cele założone w strategii. Chcemy rosnąć rok do roku w tempie ok. 10 proc., co dotyczy zarówno przychodów, jak i zysku netto – podkreśla Klepacki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.