Przemysł

Grodno: Zysk dla akcjonariuszy

Akcjonariusze Grodna podjęli decyzję o wypłacie dywidendy. Prezes przyznaje, że spółkę czekają bardzo dobre lata. W tym roku akcje zdrożały o blisko 74 proc., do 10,85 zł.
Foto: Adobestock

Grupa Grodno jest obecnie drugą pod względem wielkości siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Walne zgromadzenie podjęło uchwałę o podziale zysku. Na wypłatę dywidendy Grodno przeznaczy 1,23 mln zł, czyli 15 proc. zysku za rok obrotowy zakończony 31 marca 2020 r., który wyniósł 8,45 mln zł. Na jedną akcję wypadnie po 0,08 zł, co oznacza stopę dywidendy w wysokości 0,7 proc.

– Grodno ma wieloletnią praktykę dzielenia się zyskiem. Od debiutu giełdowego bardzo dynamicznie się rozwijamy, wykazując dodatni wynik finansowy, i chcemy, by przynajmniej część owoców naszej pracy trafiała do inwestorów, którzy wierzą w nasz rozwój. Przed nami bardzo dobre lata, związane przede wszystkim z dynamicznym rozwojem grupy w obszarach związanych z odnawialnymi źródłami energii, w szczególności fotowoltaiką i pompami ciepła. Wierzę, że przyniosą one stabilny wzrost wyników i umożliwią dalszą praktykę wypłaty dywidendy – mówi Andrzej Jurczak, prezes Grodna. Dzień dywidendy to 27 października 2020 r., a termin wypłaty ustalono na 10 listopada 2020 r. dos

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.