REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ergis. Cel: przywrócenie rentowności

Według Ergisu, największego przetwórcy tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa kapitałowa znajduje się w okresie, w którym trudno o nadmierny optymizm.

Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu, informuje, że trwają negocjacje z bankami dotyczące m.in. sfinansowania wykupu akcji własnych spółki.

Foto: materiały prasowe

– W Unii Europejskiej notujemy spowolnienie gospodarcze, w Polsce, poza obserwowanym również spowolnieniem, odnotowujemy drastyczne zwyżki kosztów działalności właściwie we wszystkich obszarach. Wzrost rentowności czy raczej przywrócenie utraconej jest naszym celem – mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu.

Jego zdaniem dotychczas mogło się wydawać, że ceny surowców zaczną spadać ze względu na koniec sezonu, ale ostatnie wydarzenia w krajach Zatoki Perskiej stawiają to pod znakiem zapytania. Co więcej, zapowiadane zwyżki kosztów energii i wynagrodzeń oraz ich obciążeń utrudniają w szczególności działania na rynkach zagranicznych, obniżając konkurencyjność firmy. Ergis zapewnia, że konsekwentnie umacnia pozycję grupy w Polsce. Stara się też, aby eksport (głównie do krajów UE) pozostawał w relacji pół na pół ze sprzedażą krajową. W realizacji tego celu nie pomaga jednak trwające od wielu miesięcy spowolnienie w Niemczech.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA