Przemysł

Boryszew: sprzedaż Impexmetalu pozwoli zmniejszyć zadłużenie

Grupa Boryszew dostała od Komisji Europejskiej zielone światło na transakcję sprzedaży Impexmetalu szwedzkiemu przetwórcy aluminium, koncernowi Gränges.

Piotr Lisiecki, prezes Boryszewa.

Foto: Archiwum, Borys Skrzyński

Pod koniec listopada 2019 r. Boryszew podpisał przedwstępną warunkową umowę sprzedaży akcji Impexmetalu. Wartość sprzedawanego przedsiębiorstwa została ustalona na 938 mln zł i zostanie skorygowana o wartość m.in. długu netto, kapitału obrotowego netto, przedpłaconych nakładów inwestycyjnych i innych korekt, uzależniona jest także od wyniku EBITDA.

Szwedzki inwestor formalnie kupuje 100 proc. akcji Impexmetalu, z którego miały zostać wydzielone wszelkie aktywa poza walcownią w Koninie, czyli m.in. stalowa Alchemia, miedziowy Hutmen oraz przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i przetwórstwem cynku i ołowiu. Szwedzi w ciągu trzech lat mieli dokończyć program inwestycyjny w Koninie. Początkowo transakcja miała zostać sfinalizowana w II kwartale, ale pandemia wydłużyła cały proces. Według niedawnych zapewnień Piotra Lisieckiego, prezesa Boryszewa, do sprzedaży powinno dojść w ciągu najbliższych dni lub tygodni po uzyskaniu zgody.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.