REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Projprzem Makrum szykuje się na lepsze wyniki w tym półroczu

Popyt na systemy przeładunkowe i budownictwo przemysłowe rośnie, a te dwa segmenty odpowiadają za zdecydowaną większość przychodów grupy. Na początku roku firma miała zadyszkę, ale zapowiada poprawę.

Piotr Szczeblewski, prezes Projprzem Makrum.

Foto: Archiwum

Grupa Projprzem Makrum, zajmująca się produkcją systemów przeładunkowych, parkingowych, maszyn krusząco-mielących oraz budownictwem przemysłowym, odnotowuje wzrost popytu w działalności, która przynosi jej największe przychody.

Popyt rośnie

W 2018 r. aż 86-proc. udział w przychodach grupy kapitałowej miały systemy przeładunkowe i budownictwo przemysłowe i, jak podkreśla zarząd, sytuacja w tych segmentach jest dobra. – Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost popytu na powierzchnie magazynowe. Wiąże się to m.in. z rozwojem branży e-commerce. W Europie Środkowo-Wschodniej cały czas jest zbyt mało powierzchni magazynowej, natomiast w Europie Zachodniej małe centra dystrybucyjne zastępowane są większymi – tłumaczy „Parkietowi" Piotr Szczeblewski, prezes Projprzem Makrum.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA