REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Pfleiderer: oferta mało atrakcyjna?

Ruszyły zapisy w wezwaniu SPV. Na rynku akcje spółki są notowane wyraźnie powyżej oferowanej ceny.
Foto: materiały prasowe

Z reakcji inwestorów wynika, że oferta wzywającego, który płaci 25,17 zł za papier, nie jest zbyt atrakcyjna dla akcjonariuszy. Kurs Pfleiderera od dnia ogłoszenia wezwania utrzymuje się wyraźnie powyżej ceny oferowanej przez największego akcjonariusza grupy Strategic Value Partners. W trakcie środowej sesji papiery firmy były notowane nawet po ponad 28 zł, czyli 12 proc. powyżej ceny z wezwania.

Rynek liczy na więcej

– Prawdopodobieństwo realizacji wezwania po oferowanej cenie uważam za niskie. Spółka jest w niezłej kondycji, która poprawiła się względem I kwartału, zgodnie z wstępnymi wynikami. Spadają ceny surowców i materiałów, w tym drewna. Zarząd od dłuższego czasu deklaruje istotną poprawę rentowności w przyszłości – wskazuje Seweryn Masalski, analityk MM Prime TFI. – Oferowana cena jest najniższa z możliwych, na jakie zezwalają przepisy. Instytucje finansowe w akcjonariacie już wiele razy z sukcesem negocjowały podwyższenie cen w analogicznych sytuacjach. Notowania spółki wskazują na to, że mało dotychczasowych akcjonariuszy zakłada brak poprawienia oferty przez inwestora – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA