REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Korporacja KGL: Rośnie produkcja

Korporacja KGL, producent opakowań i dystrybutor granulatów tworzyw sztucznych, zwiększył w I półroczu przychody o prawie 10 proc., do 188,3 milionów złotych.
Foto: Adobestock

Dużą dynamikę wzrostu sprzedaży, bo ponad 20-proc., zanotowano w segmencie produkcji opakowań. To przede wszystkim efekt rozbudowy parku maszynowego i zwiększenia zdolności wytwórczych. Pod koniec kwietnia firma uruchomiła w Rzakcie nową linię do tzw. termoformowania. Kolejna maszyna została oddana do użytku w czerwcu w zakładzie w Klaudynie. Obie pozwolą Korporacji KGL rozszerzyć ofertę produktową o nowe wyroby dedykowane branży ogrodniczo-warzywnej i gastronomicznej. Spółka zwraca uwagę, że ze względu na niedawny termin uruchomienia nowych maszyn, zdolności produkcyjne tych urządzeń nie znajdują pełnego odzwierciedlenia w przychodach za I półrocze. II połowa roku powinna więc przynieść firmie dalsze, istotne wzrosty.

Korporacja KGL na podobnym poziomie co rok temu uzyskuje przychody w segmencie dystrybucji granulatów. Według zarządu wzrost jest tu trudno wypracować ze względu na wysoką bazę. Przypomina, że w ubiegłym roku branża miała do czynienia z wyjątkowo sprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. W rezultacie w tym roku firma prowadzi działania mające głównie na celu zwiększenie udziału wyżej marżowych tworzyw technicznych i specjalistycznych. Spółka zmierza w kierunku zwiększenia obsługi zamówień na surowce techniczne, w ramach których oferowane jest także aktywne doradztwo mające na celu wsparcie decyzji klienta co do doboru i zastosowania odpowiednich granulatów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA