REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Z akcji Boryszewa uszło powietrze

Giełdowi inwestorzy odwrócili się od spółek związanych z branżą motoryzacyjną. Prezes przekonuje, że wyniki powinny być solidne.

W styczniu stery Boryszewa ponownie objął Piotr Szeliga, po rezygnacji Jarosława Michniuka.

Foto: Archiwum

Wiosną ub.r. akcjonariusze kontrolowanej przez Romana Karkosika przemysłowej grupy mogli zacierać ręce. Kurs akcji lekko przekraczał 12 zł, co oznaczało niemal potrojenie wartości w ciągu nieco ponad dwóch lat. Ale to już przeszłość, bo notowania sukcesywnie spadają. Tylko w czerwcu br. kurs runął o 25 proc. Walory są teraz wyceniane na 6,5 zł – najniżej od września 2016 r.

Motoryzacja w niełasce

Na działalność Boryszewa składają się dwa główne obszary. Pierwszy to produkcja komponentów dla przemysłu samochodowego – gumowych przewodów do klimatyzacji i części z tworzyw sztucznych. Drugi to przetwórstwo metali kolorowych. Ten drugi skupiony jest głównie w notowanym oddzielnie na GPW Impexmetalu. Spółka córka radzi sobie lepiej niż matka – od początku 2016 r. do czerwca kurs wzrósł o 128 proc., do 4,5 zł. W maju br. doszło do większych wahnięć, niemniej papiery są wyceniane na prawie 4 zł, czyli tylko o 11 proc. poniżej ostatniego maksimum.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA