Przemysł

Megaron: Niepewnie w Polsce

Megaron, spółka specjalizująca się w produkcji chemii budowlanej, ocenia, że perspektywy jej rozwoju na rynkach zagranicznych są dziś znacznie lepsze niż w kraju.
Foto: materiały prasowe

– W tym roku spodziewamy się wzrostu eksportu nawet o połowę. Głównym kierunkiem zagranicznej sprzedaży pozostaje Wielka Brytania, w następnie Niemcy i Szwecja – mówi Kajetan Zaziemski, dyrektor inwestycji Megaronu. Spółka większość przychodów uzyskuje jednak w kraju, a tu sytuacja gospodarcza jest dziś bardzo niepewna, dlatego nie chce szacować, jak może kształtować się przyszła sprzedaż firmy.

Obecnie Megaron nie odnotowuje zwiększonych problemów z regulowaniem płatności przez kontrahentów. Po części może to wynikać z tego, że w ramach działań promocyjnych i marketingowych mocno wydłużył ich terminy. Niektórzy klienci mogą płacić za faktury nawet do 120 dni od chwili dokonania zakupów. W tym roku spółka nie planuje podwyżek cen swoich produktów. – Na niektóre wyroby oferujemy nawet rabaty. Trzeba jednak pamiętać, że istotnych podwyżek dokonaliśmy w ubiegłym roku, co wówczas spowodowało nawet chwilowy spadek zamówień – informuje Zaziemski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.