Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– W tym roku spodziewamy się wzrostu eksportu nawet o połowę. Głównym kierunkiem zagranicznej sprzedaży pozostaje Wielka Brytania, w następnie Niemcy i Szwecja – mówi Kajetan Zaziemski, dyrektor inwestycji Megaronu. Spółka większość przychodów uzyskuje jednak w kraju, a tu sytuacja gospodarcza jest dziś bardzo niepewna, dlatego nie chce szacować, jak może kształtować się przyszła sprzedaż firmy.
Obecnie Megaron nie odnotowuje zwiększonych problemów z regulowaniem płatności przez kontrahentów. Po części może to wynikać z tego, że w ramach działań promocyjnych i marketingowych mocno wydłużył ich terminy. Niektórzy klienci mogą płacić za faktury nawet do 120 dni od chwili dokonania zakupów. W tym roku spółka nie planuje podwyżek cen swoich produktów. – Na niektóre wyroby oferujemy nawet rabaty. Trzeba jednak pamiętać, że istotnych podwyżek dokonaliśmy w ubiegłym roku, co wówczas spowodowało nawet chwilowy spadek zamówień – informuje Zaziemski.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W najbliższych tygodniach z warszawskiego parkietu zniknie kilka spółek. Najwięcej emocji budzą przypadki Rafako oraz Serinusa. Część inwestorów nadal wierzy, że do delistingów tych firm nie dojdzie.
21 lipca mija sześć miesięcy od uprawomocnienia się decyzji o ogłoszeniu upadłości Rafako. Po tym dniu akcje Rafako zostaną wycofane z obrotu giełdowego.
Producent tkanin i odzieży zdobył pierwszy kontrakt na dostawę obuwia sportowego dla Wojsk Specjalnych. Nie bez problemów.
Za nami ciekawy kwartał ze wzrostem liczby transakcji fuzji i przejęć. Do istotnych zmian właścicielskich doszło m.in. w sektorze finansowym, ale też biotechnologicznym. Inwestorzy czekają jeszcze na lepsze otoczenie gospodarczo-polityczne.
Już obaj odwołani z rad nadzorczych ZE PAK i Cyfrowego Polsatu synowie miliardera cofnęli sądowe pozwy o unieważnienie uchwał walnych zgromadzeń ich dotyczących.
Producent odzieży ochronnej dla służb mundurowych zdobył duże zamówienie od Straży Granicznej. Inwestorzy czekają na coś więcej.