REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Wyniki Forte ucierpią przez brak popytu

Skutki restrykcji związanych z pandemią producent dużo mocniej odczuje w wynikach za II kwartał.

Maciej Formanowicz, prezes Forte.

Foto: materiały prasowe

Biznesem Forte mocno zachwiały ograniczenia w handlu związane z pandemią Covid-19, która począwszy od II połowy marca całkowicie sparaliżowała pracę zakładów produkcyjnych spółki. Jej negatywny skutki producent mebli odczuł w wynikach za I kwartał.

Dziura w przychodach

Rozszerzająca się pandemia koronawirusa spowodowała ogromne utrudnienia w handlu, w wyniku czego popyt na meble w Europie niemal całkowicie zamarł. To przełożyło się na drastyczny spadek zamówień. W związku z tym zarząd Forte podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu od 24 marca produkcji we wszystkich zakładach grupy. Z szacunków zarządu Forte wynika, że w samym marcu grupa utraciła 48 mln zł przychodów. Biorąc pod uwagę brak możliwości prowadzenia efektywnej sprzedaży, można się spodziewać, że w kwietniu negatywny efekt się pogłębił. Tym samym skutki restrykcji związanych z pandemią producent dużo mocniej odczuje w wynikach za II kwartał. W ocenie Krystiana Brymory, analityka DM BDM, w tym okresie należy się spodziewać potężnej straty EBITDA. – Miesięczne koszty pracy to ok. 20 mln zł, a utrata wyniku w marcu sugeruje, że grupa może stracić 30 mln zł na wyniku EBITDA miesięcznie bez dalszych działań obniżających koszty – szacuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA